fbpx

Zamyslenie nad rokom 2020

Pre mňa bol rok 2020 plný zvratov, rôznych emócií, vnútorných bojov, prvotných neúspechov, ale na koniec víťazný. Bol naozaj výzvou v mnohých oblastiach, ale aj plný tvorivosti a nachádzaní mnohých mne skrytých možností.

Vo videu vám predstavím svoju cestu rokom 2020. Verím, že si v mojich slovách nájdete aj inšpiráciu a smerovanie do vlastného života.

Ak ste premiéru nestihli, nevadí 🙂 pozrite si ju zo záznamu na mojom youtube kanále. Prajem príjemné pozeranie a počúvanie :

https://youtu.be/jX4o69-FnDQ

Ak nemáte priestor či náladu na počúvanie, pripravila som pre Vás aj textovú verziu v nasledujúcich riadkoch.🙂

Moja cesta išla vo fázach. 😊Prirovnala by som to vo význame a spôsobe cestovania vlakom. 🛤️Aký to paradox, keď sa nedalo cez rok nikam bez obmedzení  cestovať a ja som po celý rok Slovensko neopustila. Najprv som akoby chodila okolo stanice, vedela som  že vlaky 🚆 tam chodia, ale moc ma to nezaujímalo… Potom ma to tam viac ťahalo a išla som na stanicu a pozerala kam vlaky chodia, ale nevedela som na ktorý by som mala nastúpiť a kam by som sa mala dať zaviesť…Nakoniec som sa síce rozhodla že pôjdem, ale nevedela som kedy bude ten správny čas. Až ten čas prišiel. A ja som sa rozhýbala, rozbehla. Chytila sa držadla vagónu 🚃vlaku a cítila že sa pomaly rozbieha. Ďalšia fáza bola že som si uvedomila, že aj keď ešte nesedím pohodlne v kupé, predsa sa už veziem. Už to nebol vlak, ktorý odchádza bezo mňa a ktorý vidím v diaľke, ale som jeho súčasťou, idem na vlne.👍

Takýmito procesmi išiel aj môj pracovný i osobný život.

Keďže celospoločenská situácia sa vyvinula nepriaznivo a verejné a hromadné podujatia na ktoré som chodila predávať boli zrušené, svojim spôsobom som musela zmeniť stratégiu a roztvorila som krídla pre online biznis, pre ktorý som potrebovala vybudovať podmienky.

Najprv som prerobila stránku, potom som prešla vzdelávaním, jedným, druhým, fotokurzom, 📷prelúskala Fb, aby som získala zručnosti, vedomosti a mohla sa posunúť. Verte, že táto oblasť mi dala poriadne zabrať. Borila som sa s technikou, programami, nechápala súvislosti, veľa krát sa mi nedarilo, pokazil sa mi počítač 💻, ktorý po 7 rokoch vypovedal a všetko sa rúcalo. Ja som sa ale nevzdala a s pomocou mojich najbližších, rodiny, priateliek, podpornej ženskej skupiny z Ajomíry 👩‍👩‍👧‍👧a samozrejme v neposlednom rade s pomocou tam „hore“ som rok nielen prežila, zvládla a som na seba hrdá a veľmi vďačná.

Takže v konečnom dôsledku ma tento rok posunul míľovými krokmi vpred v oblasti, ktorá bola pre mňa len okrajová. A tak aj z toho zlého, alebo nepriaznivého vznikol kus dobrého.  Ako v jin jang symbole.

https://www.svetlozeny.sk/formulare/mandala-jin-jang-objednavka/#

Posunula som sa aj v oblasti tvorivosti. Začala som maľovať 🎨mandalové obrazy ✒️a prichádzali ďalšie inšpirácie, ktoré budem postupne rozvíjať.

Celá spoločnosť sa mení. Mení sa ľudské myslenie, Ľudia sa menej stretávajú a svoj život viac orientujú do online sveta. Nemyslím si že je to „výhra“, lebo niet nad osobný kontakt, ale je to aj možný spôsob komunikácie. Navonok.

Táto doba ale priniesla aj viacej času. Tým, že som ten čas oveľa viac trávila doma, dopriala som si chvíle „pre seba“. Na stretnutie samej so sebou, s mojou dušou, mojim srdcom, mojimi duchovnými sprievodcami a pomocníkmi. Na rozvíjanie môjho vnútra. Môjho vedomia. A keď sa na to pozriem trošku kriticky, iste som mohla aj viac. No, stále sa učím a uvedomujem súvislosti.

Viem že je až bytostne dôležité si uvedomiť svoje miesto v živote. Nie postavenie, ale to, prečo som tu, čo mám robiť, kam smerujem, aká je moja podstata. A k tomu vyvinúť maximálne úsilie aby sme to, poslanie naplnili.

Nechcem aby nasledujúce riadky vyzneli ako fráza. Brali ho ale ako moje vyznanie, lebo naozaj Sila Viery ma držala na nohách a Sila Nádeje mi svietila aj v tých najtemnejších chvíľach kedy som prežívala strach i určitú beznádej. Lebo veci sa diali a ja som sa „musela“ s tým vysporiadať. Čo je však dôležité je, že to svetlo zvíťazilo a ja si s vďačnosťou v srdci uvedomujem  jeho silu.

Aj ja som len na ceste 🧭, ktorá ma dennodenne učí zvládať úlohy, prekonávať prekážky. Učí ma milovať, odpúšťať, pomáhať. Vnášať do života lásku a svetlo všade tam kde je ho menej. Sama na sebe pracovať a pochopením vesmírnych princípov ich prijať a následne vniesť do života. Meniť svoje staré postoje, vzorce, myslenie i konanie. Tým sa veľa vecí potom akoby automaticky zmení. Zmenou vnútorného postoja sa zmení aj ten vonkajší svet. A to vnútorné obohatenie ma naozaj napĺňa obrovskou silou a vďačnosťou. Prišla doba, kedy si môžeme dovoliť a aj vieme sa k týmto pravdám dostať. Je to proces, cesta. Cesta svetla, cesta lásky.

Preto s hlbokou pokorou a vďačnosťou🙏 tieto slová s vami milí priatelia zdieľam, lebo určite aj vy v mnohom zápasíte v živote a chcem vám preto naliať troška či viac nádeje a svetla, aby ste sa určite nevzdali, životom láskyplne a pevne kráčali a ako ten Strom Života nakoniec pozbierali bohatú úrodu.

Ale najprv musíme byť pevne zakorenený, 🌳 spojený so životom, s Matkou Zemou,🌍 svojimi predkami, potomkami, so svojou vlastnou silu. Stáli, rovno, vztýčene ako ten kmeň pevne vo svojich názoroch, postojoch, rozhodnutiach. Mali širokú košatú korunu, aby sme v objatí konárov videli svoju súdržnosť  🤝 a dokázali objať seba, svojich blížnych v láske. Taktiež mali veľa lístia,🍃 ktoré symbolizuje naša zdravie i hojnosť vo všetkých rovinách. A keď si predstavíte to všetko zalieva dúha, 🌈slnko, 🌞energia lásky,❤️ mieru, úcty a krásy vznikne obraz, ktorého význam vám milí priatelia z najhlbšieho srdca prajem do nového roku 2021.

„Strom života“ obraz-objednávka

Aby Vám neušli nové videá a novinky, nezabudnite sa prihlásiť na odber noviniek na stránke nižšie a zároveň kliknúť na youtube Odoberať kanál. Ak preferujete sociálne siete tak na Facebooku zakliknúť sledovanie stránky Svetlo Ženy v lište pod článkom..

S láskou a svetlom vaša Janka & Svetlo Ženy

Ďakujem že sledujete a podporujete moju tvorbu, blog vedomú cestu životom.
Rada zodpoviem vaše otázky a poradím. NAPÍŠTE MI.

Pre www.svetlozeny.sk napísala Janka Bálintová. Tento článok môže byť ďalej šírený, kopírovaný v neskrátenej, neupravenej podobe a len pre nekomerčné účely pokiaľ bude pripojená celá táto poznámka aj s aktívnym odkazom.