fbpx

Som pre seba vôbec dôležitá? + video

Zdieľam s vami na 17. týždeň 2021 mandalu  „Dôležitosti (pre samého seba)“.

V  LIVE vysielaní na Fb stránke Svetlo Ženy som na 17.týždeň v roku 2021, 26.-2.5.2021  vybrala mandalu „ Dôležitosti (pre samého seba)“preto ju s vami milí priatelia zdieľam.

Ak ste liveku nestihli, nevadí, pozrite si ju zo záznamu na mojom youtube kanále :

https://youtu.be/jEY2VtXs1SY

Mandala „Dôležitosti (pre samého seba)

„Uvedom si svoju dôležitosť. Nikto a nič nie je v živote dôležitejší pre teba ako ty. Preto prevezmi svoju silu a svoju dôležitosť k sebe späť, aby ti v živote ukázala tvoju podstatu ktorou je láska. Podľa toho konaj a ži.“

Kameň: horský krištáľ

Keď som si položila otázku, ako som dôležitá ja sama pre seba, tak v prvom momente mi prišlo, veď áno, si dôležitá. Ale vo vnútri to tak trošku zaškrípalo. Je to naozaj pravda? No a to spustilo takú lavínu sebapriznaní o tom čo áno a čo ešte nie.

Seba dôležitosť dosť súvisí aj s tým zastaním si samej seba, ale to som rozoberala vo videách skôr. Toto je téma smerujúca k tomu môjmu, svojmu vlastnému, najhlbšiemu ja. Kto som ja a prečo vôbec mám byť dôležitá sama pre seba, keď je toho toľko dôležitejšieho čomu mám dať prednosť. Deti, rodina, práca, iné vzťahy, okolie, záujmy a až potom niekde na chvoste sa nájdem, že no tak aj ja som tu. To že som na chvoste v podstate vlastných záujmov svedčí o tom, ako som pre seba dôležitá, respektíve nedôležitá.

No a to ako som sa tam, do toho súčasného stavu dostala, si musí každá či každý skúmať a nájsť svoju odpoveď. Kedy, ako,  prečo.

Napadol ma príklad. Je to ako keď najprv vykopeme jamu na studňu, či potrubie. Kopeme, kopeme, nevnímame okolie, ani seba, len kopeme. Zistíme že sme už veľmi hlboko a potrebujeme rebrík, aby sme sa dostali von. Či nám má ten rebrík kto podať a ho  tam vložiť je teraz druhá vec. Zoberme to tak že ho máme, ale my sme na spodku, teda dne tej jamy. A čím vyžšie stúpame, tým potrebujeme väčšiu odvahu, silu stúpať  hore, nad úroveň tej jamy studne, či základov domu, ktoré síce musia byť najprv vykopané, ale v tej jame ostať nemáme. A ešte k tomu veľa krát v tej jame zostávame viac či menej dobrovoľne, prípadne ešte ani nevidíme, že v tej jame vlastne sme. Lebo je nám hovorené že to tak má byť.

No a to zistíme kde sme, v prenesení do života, keď si začneme klásť otázky kto som, kde som a prečo tam som a či je mi tak dobre.

A ďalšími otázkami – Ako sa ja vnímam, čo v sebe vnímam a podobne. Ako ma ovplyvňujú  moje vzorce správania. Napríklad výchovné. Čo všetko sa do mňa zapísalo na základe čoho sa dnes rozhodujem a konám.

Bola to aj moja výchova. Tuto seď, toto sa nepatrí, neukazuj sa, nevytŕčaj  sa a ja som napríklad aj svojou výškou vytŕčala, pretože mám svojich krásnych 180 cm. A to som nemala ako schovať. Tak som sa začal krčiť, hrbiť, mala komplexy menejcennosti, lebo sa mi ako školáčke posmievali, ani nejdem hovoriť ako a dlho som to v dospelosti spracovávala a čistila. Čiže ten paradox. Bolo mi hovorené nehrb sa, ale nevytŕčaj…takže rozpor. Poslúchaj a buď ticho, inak…. Dievčatku sa neparí takto hovoriť, obliekať a podobne.

A potom do dospelosti to vytvorí vzorec správania sa, že sa nemôžeš prejaviť, nie je dôležitý tvoj názor, ani to čo chceš a preto ťa druhý môže prehliadať a nezávisí to na výške. Musíš poslúchať aj keď v uvodzovkách nechceš, ale proste musíš, lebo sa to patrí. Mozog to vyhodnotí ako to čo a ako sa má, lebo to inak nevie. A tá sebadôležitosť sa do toho vôbec nedostane.

Respektíve  strácame potom v pohľade na seba sebadôležitosť, lebo ju, teda nás nikto nevidí, nerešpektuje, nedovolí nám sa prejaviť. Nabaľujú sa na to ďalšie príkazy a vzorce zo školy, od učiteľov, dospelých, okolia ktoré to v nás ešte utvrdzuje, posilňuje a my do dospelosti v podstate vkráčavame väčšinou s obrovskými limitmi v pohľade na samú seba, svojej dôležitosti a tiež na svoje miesto ktoré v živote máme  zastať. S tým súvisí aj výber našej  najprv školy, potom povolania z neho vyplývajúce, potom zamestnania a po rokoch skôr či neskôr keď to s nami nerezonuje a už sa odvážime, tak sa to snažíme zmeniť.

Rovnako sa to týka partnerstva, v tom možno ešte je to silnejšie viditeľné, kde sa to odzrkadľuje. Buď sme potom paradoxne panovačné, alebo necháme sebou zametať, manipulovať a nevieme z toho vystúpiť.  A zdravý rovnocenný vzťah je výnimočný. A je zase na našej sile sebadôležitosti si samú seba dovoliť prejaviť, ustáť v rodine, ale najmä v samej sebe.

Ja som tým rovnako prešla.

Uvedomte si. Kto je viac ako vy? Nie je to ani partner, ani deti, ani vaša práca ani nič. Vy ste tá najdôležitejšia osoba pre vás vo vašom živote.

Iste rodina, priatelia a celé sociálne prostredie ktoré nás obklopuje je dôležité, ale to len dotvára ten náš jedinečný život.

A slovami posolstva k mandale „Dôležitosti (pre samého seba) afirmácia pre vás: „Ja som dôležitá. Som tá najdôležitejšia vo svojom živote. Svoj život si tvorím svojimi myšlienkami, slovami, rozhodnutiami a konaním.“

A to ako to zmeniť, ako sa dostať z toho von, aby som sa prepracovala na tú svoju priečku rebríka, respektíve dokázala z neho aj vystúpiť na pevnú zem, zmenila svoje vzorce myslenia, aby som ja bola na tom mieste  na ktorom naozaj chcem byť, ocitnúť sa, vám poviem  v pokračovaní ďalšieho článku.

Mandaly, pečate – objednávka

Mandala v najmenšom rozmere má priemer šesť centimetrov, je vhodná na nosenie ako šperk, či zavesenie do priestoru.

Ako BONUS dostanete v cene ručne maľovanú hodvábnu šnúrku, darčekové balenie mandaly, tvorivý darček na rozvoj vašej intuície a ešte jedno hodnotné prekvapenie, pretože odmeňujem Vás, ktorých táto téma oslovila a ste pripravení na sebe pracovať, chcete v živote uskutočniť zmeny, posunúť sa ďalej, či skrášliť si život, seba, prostredie, alebo venovaním mandaly ako darček vašim blízkym pre ktorých viete že to má význam, pomôcť na ich ceste v živote ďalej.

Zaručujem vám garanciu „originality“ mandaly ručne maľovanej na skle priamo od autora – odo mňa, s možnosťou ďalšieho zodpovedania Vašich otázok k téme zDARma.

Ako ďalší BONUS máte možnosť si stiahnuť zDARma eBook:

3 Jednoduché spôsoby, ako začať okamžite začať pracovať s mandalou

Je to praktický návod, aby nebola mandala len dekoráciou či ozdobou, ale prostriedkom k životu v harmónií pre tých, čo už mandalu majú, alebo ich táto téma zaujíma.

eBook je možný si stiahnuť zDARma  TU…

Keďže mandaly nesú v sebe individuálne energiu s duchovným posolstvom prijatým vnútornou cestou, verím, že mandaly pri správnej práci s nimi Váš život posúvajú vpred, cestou poznania, lásky, sebadôvery a rozvoja vášho vnímania i schopností a vo výsledku pomáhajú v procese transformácie. Zároveň vám energeticky zharmonizujú váš domov, priestor v ktorom sú umiestnené, alebo energeticky vás  posilnia či pomôžu podľa ich individuálneho obsahu a významu.

Kto som a prečo vyberám mandalu týždňa?

Volám sa Janka Bálintová. Som jediná mentorka, ktorá pomocou svojich autorských energetických mandál ručne maľovaných na sklo ich terapeuticky využívam ako pomocníka pre ženy na efektívnu a vedomú prácu k dosiahnutiu života v harmónií.

Takže milí priatelia, môžete zatiaľ v sebe prehodnocovať, v uvodzovkách vyťahovať  vašich kostlivcov zo skrine, aby ste odhaľovali svoje strachy, bloky ktoré vám bránia k prežívanou dôležitosti samej seba a budem rada keď ich napíšete aspoň niektoré dole do komentára a môžem sa k tomu potom napríklad vrátiť a na budúce to včleniť do článku.

Teším sa s vďakou na vašu spätnú väzbu na video, či výber mandaly, ako túto tému vnímate vo Vašom živote, Vaše myšlienky, skúsenosti, postrehy i poznanie z vášho života.

Vytvorené a maľované ručne s láskou a pre lásku k životu a kráse.

Vaša Janka & Svetlo Ženy