fbpx

Sebaláska – vzťah k sebe + video

Zdieľam s vami na 19. týždeň 2021 mandalu  „Lásky k sebe“.

V  LIVE vysielaní na Fb stránke Svetlo Ženy som na 19.týždeň v roku 2021, 10.5. – 16.5.2021  vybrala mandalu „ Lásky k sebe“preto ju s vami milí priatelia zdieľam.

Ak ste liveku nestihli, nevadí, pozrite si ju zo záznamu na mojom youtube kanále :

https://youtu.be/V8uq-LdWdfE

Mandala „Lásky k sebe“

„Prehĺbte čo najviac vzťah k sebe a načrite až na dno svojho srdca, aby mohla vytrysknúť láska v jednote, lebo Láska k sebe vyviera zo stredu  vášho bytia.“

Keď som sa naladila na to, ktorá ďalšia téma je tá s ktorou sa mám s vami podeliť, ktorá je dôležitá rozobrať a ktorá súvis s mandalou a jej obsahom a významom, tak sa prihlásila a prišla mandala- lásky k sebe.

Pravdepodobne aj preto, že riešim v mnohých otázkach seba. Verím že to bude na úžitok a prospech aj vám. Touto mandalou pokračujeme v téme seba-teraz lásky- pred tým konania za seba, dôležitosti pre samého seba a teraz seba lásky alebo lásky k sebe.

Zároveň je to spojené aj s mesiacom máj, lásky čas, preto téma lásky k sebe je krásne s tým zladená.

Mandala „Lásky k sebe“–  je v jej tzv. jednoduchosti veľmi jemná, zároveň nesmierne silná, transformačná. Prepája nás cez energiu lásky ako so Stvoriteľom i nebeskou Matkou ale aj s Matkou zemou. Je to neustály tok energie, ktorý je tam aj znázornený. My sme v jeho strede, tak ako je naše srdce v strede fyzickej bytosti, človeka. Sme súčasťou celku.

Preto aj sebaláska má veľa rovín. : jedna – určuje vzťah k samej sebe, samému sebe. Zamyslite nad touto rovinou. Čo vám hovorí? Aké témy vám roztvára? Jednou z nich je sebahodnota, sebaposudzovanie, sebahodnotenie. Určite v mnohých sa objavuje taký vnútorný kritik, ktorý takým vnútorným hlasom vytvára tie najrôznejšie negatívne myšlienky či presvedčenia. Môžeme to nazvať aj  samosabotáž, ktorá nám akoby nedovoľuje sa z rôznych príčin pozrieť na podstatu a nedovolí nám vidieť pravdu. To kým sme v tej pravej podstate. Nahovára nám a ukazuje len tie naše limity. Napríklad našu neschopnosť niečo urobiť inak, či vytvára pocity viny z nesplnených očakávaní druhých ale aj svojich, čo v konečnom dôsledku vytvára pocit menejcennosti. A tam už sebaláska absentuje.

Druhá rovina je to, do akej miery, v tej hĺbke dokážeme sami seba vnímať v tom veľkom. V tom celom stvorení. Aký ja mám v ňom priestor, cenu, dôležitosť. Ako sa ja dokážem v tom celom vidieť. To sú zase otázky na zamyslenie. A tam to zase môže vytvárať pocity menejcennosti, lebo veď ja som nič, jedna z niekoľkých miliárd, čo ja môžem atď…

Ten primárny svoj vzťah k sebe tvoríme na základe toho ako  sa s tým okolím dokážeme identifikovať, nájsť si v ňom svoje miesto. To utvára môj vnútorný pohľad na seba. A potom to čo sa naučím, prevezmem, prijmem ako pravdu, stane sa to mojim presvedčením a podľa toho, alebo na základe toho vyhodnocujem svoje prežívanie a tvorím život v ktorom som presvedčená že si trebárs niečo zaslúžim či nezaslúžim.

Vraciam sa opäť do témy detstva, lebo to je obdobie, ktoré má reálnu príčinnú súvislosť vzniku našich určitých vzorcov, ktoré sme sa naučili a prijali. To aké sme.  Ako sa vidíme. Na základe toho, ako nám bol náš obraz predostieraný. Čo sme si  mohli či nemohli dovoliť. Aká kritická výchova bola voči nám používaná. A hovorené napríklad – to je tvoje ego, nebuď egoistická to nemôžeš. Musí najprv druhý… atď. A to je dôvod prečo sme zabudli na seba, na svoje vnútro, vôbec aj budovať lásku k sebe, lebo to nebolo žiadúce.

A preto takýto postoj dáva sebaláske poriadne zabrať.

Druhá polarita nesebalásky, jej opak ktorý určite poznáte sú ženy, ale nielen ženy, ktorým sa hovorí že majú veľké ego. Ale ani tieto ženy tú sebalásku nemajú. Len ju deklarujú svojim postojom, silou prejavu, postavenia či iným spôsobom v nadradenosti, pýchou. Ja si to môžem dovoliť. Ja môžem, atď. Áno my si môžeme v podstate čokoľvek dovoliť, ale je zároveň dôležité, z akej roviny to cítime a dovoľujeme si. Či z roviny pokory, lásky a súcitu, alebo povýšenosti, nadradenosti, teda z pýchy. Aj falošná pokora je určitá forma pýchy. Je to jej paradox. Lebo sa ten človek ukazuje že veď ja potrebujem a vy mi musíte pomôcť, lebo ja to neviem, nezvládnem…To je forma obete. A prejavy obete sú rovnako v pýche. Chápete to? Neznamená to ale že keď niekto niečo potrebuje a my mu chceme pomôcť že to nie je správne. Záleží len na tom, z akej roviny sa tá situácia deje. Lebo v tej spolupatričnosti, spolupráci tá vzájomná pomoc je na mieste. Len nie keď človek vedome či podvedome nechce zobrať za svoju situáciu zodpovednosť, druhých využíva,  zneužíva vo vlastnej neschopnosti či neochote, nás do toho zatiahne a my podľahneme. Toto treba rozlišovať.

Sebaláska je aj o hraniciach. O tom čo dovolím druhým. Čo dovolím sebe. Čo urobím pre seba, čoho sa akoby nevzdám, lebo to je proste to moje a čo sa rozhodnem urobiť pre druhých. V tej láske. V tejto otázke sebalásky máme bohužiaľ veľmi veľa zdeformovaných vzorcov, ktoré nám bránia v tom videní pravdy a aj žitia podľa nej. Preto je veľmi dôležité si v tom urobiť jasno.

Opakujem, že je potrebné zamyslieť sa nad svojim individuálnym postojom a vzťahom samej k sebe v rôznych rovinách. Je to dosť náročné vidieť tú holú pravdu. Ja som týmto procesom prechádzala celé roky, kým som to dokázala pochopiť.

Preto ponúkam pomoc tým z vás, ktoré neviete možno ako začať, ako to v sebe odhaliť a čo urobiť pre to aby sa to zmenilo. Napíšte mi a nájdeme spolu riešenie.

A slovami posolstva k mandale „Lásky k sebe“ afirmácia pre vás:

„Prehlbujem čo najviac vzťah sama k sebe. Vchádzam do vnútra svojho srdca a nechávam z neho vytrysknúť lásku, ktorá ma dovedie do jednoty lásky samej so sebou v jej mnohých rovinách“.

Áno. Láska k sebe je základ od ktorého sa odvíja celý náš život. Naše správanie, náš spôsob rozmýšľania, na základe neho si vytvárame vzťahy, partnerstvá a v tých sa nám potom zrkadlí to naše vnútorné ja, náš vzťah k samej sebe.

No a o tom zase na budúce budem pokračovať.

Pokiaľ vás mandala „Lásky k sebe“ zaujala, môžete si ju objednať  prostredníctvom  formulára tu:

Mandaly, pečate – objednávka

Mandala v najmenšom rozmere má priemer šesť centimetrov, je vhodná na nosenie ako šperk, či zavesenie do priestoru.

Ako BONUS dostanete v cene ručne maľovanú hodvábnu šnúrku, darčekové balenie mandaly, tvorivý darček na rozvoj vašej intuície a ešte jedno hodnotné prekvapenie, pretože odmeňujem Vás, ktorých táto téma oslovila a ste pripravení na sebe pracovať, chcete v živote uskutočniť zmeny, posunúť sa ďalej, či skrášliť si život, seba, prostredie, alebo venovaním mandaly ako darček vašim blízkym pre ktorých viete že to má význam, pomôcť na ich ceste v živote ďalej.

Zaručujem vám garanciu „originality“ mandaly ručne maľovanej na skle priamo od autora – odo mňa, s možnosťou ďalšieho zodpovedania Vašich otázok k téme zDARma.

Ako ďalší BONUS máte možnosť si stiahnuť zDARma eBook:

3 Jednoduché spôsoby, ako začať okamžite začať pracovať s mandalou

Je to praktický návod, aby nebola mandala len dekoráciou či ozdobou, ale prostriedkom k životu v harmónií pre tých, čo už mandalu majú, alebo ich táto téma zaujíma.

eBook je možný si stiahnuť zDARma  TU…

Keďže mandaly nesú v sebe individuálne energiu s duchovným posolstvom prijatým vnútornou cestou, verím, že mandaly pri správnej práci s nimi Váš život posúvajú vpred, cestou poznania, lásky, sebadôvery a rozvoja vášho vnímania i schopností a vo výsledku pomáhajú v procese transformácie. Zároveň vám energeticky zharmonizujú váš domov, priestor v ktorom sú umiestnené, alebo energeticky vás  posilnia či pomôžu podľa ich individuálneho obsahu a významu.

Kto som a prečo vyberám mandalu týždňa?

Volám sa Janka Bálintová. Som jediná mentorka, ktorá pomocou svojich autorských energetických mandál ručne maľovaných na sklo ich terapeuticky využívam ako pomocníka pre ženy na efektívnu a vedomú prácu k dosiahnutiu života v harmónií.

Tak milí priatelia, prajem vám aby ste v nasledujúcich dňoch vedome spoznávali, odhaľovali a definovali si čo všetko pre vás sebaláska znamená, v čom to chcete zmeniť a čo pre to chcete aj urobiť. A nezabudnite to aj zdieľať. Budem sa na vaše komentáre tešiť.

Zároveň vás pozývam do mojej uzavretej Fb skupiny Svetlo Źeny s Jankou, kde aj túto tému budeme bližšie rozoberať a môžete sa zapojiť do diskusie, alebo nabrať aj iné informácie a oprieť sa o silu skupiny aj v inom kontexte.

Teším sa s vďakou na vašu spätnú väzbu na video, či výber mandaly, ako túto tému vnímate vo Vašom živote, Vaše myšlienky, skúsenosti, postrehy i poznanie z vášho života.

Vytvorené a maľované ručne s láskou a pre lásku k životu a kráse.

Vaša Janka & Svetlo Ženy