fbpx

Pochopenie – ako odrazový mostík k zmene

Zdieľam s vami na 23. a 24. týždeň 2021 mandalu  „Pochopenia“.

V  LIVE vysielaní na Fb stránke Svetlo Ženy som vybrala mandalu „Pochopenia“preto ju s vami milí priatelia zdieľam.

Jej duchovný odkaz je:

„Uvedom a pochop kto si. Potom pochopíš princíp tvorenia a pochopíš nekonečnosť lásky.“

To je úžasná, hlboká pravda. Pochopenie je výsledok procesu chápania. Už to samo o sebe hovorí, že je to niečo komplexné. A je to pravda, lebo keď mi táto mandala prišla pod ruku  pri výbere ani som si neuvedomila že čo všetko mi pri rozoberaní témy odhalí. Jedna rovina pochopenia je smerom k samému sebe, napríklad kto som, …druhá je smerom k druhým ľuďom, v zmysle ako ich chápem? tretia k celku ako takému, štvrtá sa týka pochopenia k hmotnej rovine, piata k energetickej rovine, ďalšia pochopenie súvisiace  s vesmírnymi princípmi a zákonitosťami atď…

Predstavte si že moja 6 ročná vnučka si práve túto mandalu vybrala a hoci pozná všetky a vyberá si krásne intuitívne vždy keď ku mne príde, tak pri tejto mi povedala babi, túto si prosím namaľovať lebo ju chcem mať doma v izbičke. Tak som jej ju samozrejme namaľovala a visí jej na lustri. A uvedomila som si ako deti dokážu vnímať tú hĺbku toho poznania ktoré s nimi podvedome rezonuje, a že dokážu precítiť čo mandala vyžaruje. A tiež ma to doviedlo k poznaniu že tá téma je v podstate veľmi dôležitá, lebo je v nej začiatok niečoho od čoho sa potom odráža celý sled nášho spôsobu rozmýšľania, správania, komunikácie,  ale aj náhľadu na seba druhých, schopnosti pochopiť a aj porozumieť situáciám v živote, sami sebe atď.

Keď sa povie pochopenie, v mnohých to vyvolá ale veď to je normálne, nič výnimočné, skôr samozrejmé a akoby jasné. Ale je to naozaj tak? Keď ja poviete niekomu chápem ťa ale…mala by si toto urobiť  alebo tamto…alebo to nemala urobiť, či ísť, nemala by si sa takto rozhodnúť…nie je to z roviny srdca. Poviete si, ale veď chcem iba poradiť, pomôcť. Iste dobrá rada je nad zlato sa hovorí. Áno. Len to, z akej roviny, pozície to robíte alebo tú radu dávate je zásadné. Či z takej že ja to viem lepšie a preto by si toto mala urobiť podľa mňa, a poslúchnuť,  alebo z roviny chápajúceho srdca, ktoré tiež poradí, ale v pokore, rešpektovaní slobodného rozhodnutia, úcte a ZODPOVEDNOSTI. S veľkým Z. Tým že niekomu kážete, nútite alebo iným spôsobom vnucujete to svoje čo by mal, či nemal, beriete na seba a zároveň za neho zodpovednosť, ktorú ale jemu beriete. Zoberiete mu jeho slobodu. Chápete to? Vidíte aj táto otázka je k tomu úplne prislúchajúca, ktorá volá po odpovedi. Lebo tým spôsobom zneschopňujete  jeho, teda toho niekoho svoj problém riešiť, seba zaťažujete jeho problémom ktorý nie je váš, ale k vyriešeniu v podstate nepríde. V konečnom dôsledku nikto nie je spokojný a preto sa ani zmena neudeje. Je to proste uzatvorený kruh, alebo vzorec, ktorý je veľmi zaužívaný, častý ale nefunkčný.

Keď slovo pochopenie rozdelíme  na po a chopenie – významovo nám to krásne ukazuje  že po niečom sa chopíte. Alebo chopíte sa niečoho, uchopíte či akoby chytíte – napr. poznania, niečoho čo dokážete pochopiť, čo vám prinesie taký aha moment,  čo vám prinesie niečo nové, múdrosť, uvedomenie, poznanie, spôsob ktorým môžete niečo zmeniť. Uchopiť za pačesy je také známe slovné spojenie, pochopiť podstatu.  Chopenie je tiež taký záchytný bod, niečo čo si dokážete zvedomiť poznaním. No a to je moja obľúbená téma keď môžem o rôznych poznaniach rozprávať, pretože  súvisia s múdrosťou, pravdou obsiahnutou vo vesmírnych princípoch ktoré sú zase základom pre pochopenie fungovania života ako takého v jeho rôznych respektíve všetkých aspektoch. Viditeľných i neviditeľných, teda energetickej rovine i hmotnej rovine.

No a na budúce budem pokračovať v téme pochopenia v jej ďalších rovinách, pretože  je potrebné pochopiť aj to ako my ľudské bytosti fungujeme, na základe akých princípoch a prečo to tak je.

A slovami posolstva k mandale „Pochopenia“ afirmácia pre vás:

“ Uvedomujem si a chápem kto som. Preto rozumiem a chápem princípy tvorenia a prijímam nekonečnosť lásky.“

Pokiaľ vás mandala „Pochopenia“ zaujala, môžete si ju objednať  prostredníctvom  formulára tu:

Mandala v najmenšom rozmere má priemer šesť centimetrov, je vhodná na nosenie ako šperk, či zavesenie do priestoru.

Ako BONUS dostanete v cene ručne maľovanú hodvábnu šnúrku, darčekové balenie mandaly, tvorivý darček na rozvoj vašej intuície a ešte jedno hodnotné prekvapenie, pretože odmeňujem Vás, ktorých táto téma oslovila a ste pripravení na sebe pracovať, chcete v živote uskutočniť zmeny, posunúť sa ďalej, či skrášliť si život, seba, prostredie, alebo venovaním mandaly ako darček vašim blízkym pre ktorých viete že to má význam, pomôcť na ich ceste v živote ďalej.

Zaručujem vám garanciu „originality“ mandaly ručne maľovanej na skle priamo od autora – odo mňa, s možnosťou ďalšieho zodpovedania Vašich otázok k téme zDARma.

Ako ďalší BONUS máte možnosť si stiahnuť zDARma eBook:

3 Jednoduché spôsoby, ako začať okamžite začať pracovať s mandalou

Je to praktický návod, aby nebola mandala len dekoráciou či ozdobou, ale prostriedkom k životu v harmónií pre tých, čo už mandalu majú, alebo ich táto téma zaujíma.

eBook je možný si stiahnuť zDARma  TU…

Keďže mandaly nesú v sebe individuálne energiu s duchovným posolstvom prijatým vnútornou cestou, verím, že mandaly pri správnej práci s nimi Váš život posúvajú vpred, cestou poznania, lásky, sebadôvery a rozvoja vášho vnímania i schopností a vo výsledku pomáhajú v procese transformácie. Zároveň vám energeticky zharmonizujú váš domov, priestor v ktorom sú umiestnené, alebo energeticky vás  posilnia či pomôžu podľa ich individuálneho obsahu a významu.

Kto som a prečo vyberám mandalu týždňa?

Volám sa Janka Bálintová. Som jediná mentorka, ktorá pomocou svojich autorských energetických mandál ručne maľovaných na sklo ich terapeuticky využívam ako pomocníka pre ženy na efektívnu a vedomú prácu k dosiahnutiu života v harmónií.

Prajem vám do nasledujúcich dní veľa aha momentov v objavovaní pochopenia samých seba, či druhých v novom svetle pochopenia, uvedomovaní si ako chápete rôzne súvislosti, akým spôsobom sa vyjadrujete  a to čo objavíte. A nezabudnite to aj zdieľať.

Zároveň vás pozývam do mojej uzavretej Fb skupiny Svetlo Źeny s Jankou, kde aj túto tému budeme bližšie rozoberať a môžete sa zapojiť do diskusie, alebo nabrať aj iné informácie a oprieť sa o silu skupiny aj v inom kontexte.

Teším sa s vďakou na vašu spätnú väzbu na video, či výber mandaly, ako túto tému vnímate vo Vašom živote, Vaše myšlienky, skúsenosti, postrehy i poznanie z vášho života.

Vytvorené a maľované ručne s láskou a pre lásku k životu a kráse.

Vaša Janka & Svetlo Ženy